טיפים ועצות לבחירת עגלה לתינוק

כיצד נדע מהי עגלת התינוק המתאימה ביותר עבורנו? יש כל כך הרבה דגמים וסוגים, כל כך הרבה סגנונות ועיצובים, כל כך הרבה פיצ'רים ותכונות ארגונומיות. איך נדע מה באמת חשוב?

לאלו מכם שאין ניסיון וידע - ריכזנו עבורכם מספר תכונות שפשוט אסור לכם לפספס בעת קניית העגלה שלכם.

בטיחות עגלת התינוק מעל הכל

כאשר מדובר במוצר שצריך להיות בשימוש התינוק שלכם אסור לכם לקחת סיכונים, בטיחות העגלה הוא עניין שאתם לא יכולים להתפשר עליו. חשוב לוודא שהעגלה שאתם עומדים לרכוש עומדת בתו התקן הישראלי לבטיחות עגלות תינוק. תקן זה הינו האישור הרשמי של מכון התקנים הישראלי והוא ורק הוא, האישור שהעגלה בטיחותית ברמת התפעול, חוזק חלקיה, גלגליה ועיצובה הארגונומי.

גודל העגלה לתינוק

חשוב לרכוש עגלה בגודל המותאם למידות גופכם, עגלה גבוהה מידי או נמוכה מידי עבורכם תקשה את ההתנהלות עמה בדרכים. בנוסף, חשוב לבחור עגלה שבמצב המקופל שלה תוכל להיכנס לתא המטען של רכבכם בקלות ואף לאזור האחסון הייעודי שלה בביתכם.

משקל העגלה

פרמטר זה הינו משמעותי מאוד בחירת העגלה לתינוק שלכם, כי אתם אלו שבסופו של דבר תסחבו את העגלה ממקום למקום. עגלה כבדה מידי שתקשה עליכם את ההתנהלות, תהיה רכישה לא מוצלחת. זכרו עליכם להרים אותה מספר פעמים במהלך היום, ולאו דווקא בתנאים אופטימאליים. לכן, אתם לא יכולים להתפשר על הגב שלכם, בטח שלא אחרי תהליך הלידה שהוא דרשני שלעצמו.

מנגנון קיפול קל

לרוב המוחץ של עגלות התינוק שקיימות כיום בשוק קיים מנגנון קיפול כלשהו. אך יש לשים לב שלא כל מנגנון קיפול הוא נח ואיכותי מספיק. בסיטואציות מסובכות שונות, כגון: גשם חזק, כאשר התינוק בידיכם, או שהוא ברכב ואתם מכינים לו את העגלה, אתם צריכים מנגנון קיפול קל ומהיר מאוד, ועדיף שיהיה ניתן לתפעול ביד אחת. לכן, יש לבחון פרמטר זה ביתר חשיבות בבואכם לקנות את העגלה.

מחיר העגלה

ישנן עגלות במחירים שונים, המחירים נעים מ 1000 ₪ ועד 6500 ₪ ואף יותר, אך חשוב מאוד לבחון האם המחיר מצדיק את איכות העגלה. בדקו האם העגלה מספקת לכם נוחות, קלות ניוד ובטיחות מספקת ומוכחת. עדיף להשקיע עוד כמה שקלים ולדעת שיצאתם עם עגלה שתשמש אתכם עד שהילד כבר לא יזדקק לה יותר.

יבואן רשמי, שירות וכתובת לפניות ותיקונים

ישנם דגמי עגלות רבות שאין להם יבואן רשמי ברור בארץ. משמעות הדבר הוא שבמידה והעגלה התקלקלה או שיש להחליף בה חלק או לתקן אותו, הכתובת לפניה איננה ברורה והתהליך עשוי להמשך הרבה יותר זמן. לכן, חשוב לוודא שהעגלה שאתם קונים מיובאת על ידי יבואן רשמי אשר הוא הכתובת לפניות ולתיקונים במידת הצורך, בייחוד שמדובר המוצר הכרחי לשימוש היומיומי שלכם ושהבלאי שלו גבוהה יותר.

לסיכום, העגלה צריכה להיות נוחה לתינוק שלכם, אך לא פחות מכך, נוחה עבורכם. אתם אלו שתצטרכו להרים אותה ממקום למקום, לקפל אותה בדרכים ולנייד אותה. חשוב מאוד שאתם תהיו מרוצים, קחו בחשבון שעגלה זה לא מוצר שקונים כל יום ולכן בחרו עגלה שתשרת אתם לטווח הזמן הארוך ביותר. אנחנו מקווים שכתבה זו עזרה לכם למקד את החיפוש עבור העגלה המתאימה ביותר עבורכם.

לצפייה במגוון דגמי עגלות בייבי ג'וגר לחצ/י כאן