מחפשת עגלת תאומים?

בחירת עגלה לתינוק הינה משימה לא פשוטה, לא כל שכן כאשר מדובר בעגלה לתאומים. איזה פרמטרים צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים עגלה לתאומים?

תעודת אחריות ותו תקן

ראשית כל ולפני הכל, מוודאים שכל עגלה שאתם בוחנים, נושאת תעודת אחריות מטעם היצרן והיבואן ושתהיה לכם כתובת לפנות אליה במקרים של תקלות, וכן שהעגלה עומדת בכל התקנים הנדרשים.

גודל העגלה ורוחב

לפני שאתם יוצאים לבחור עגלה לתאומים, כדאי למדוד את פתחי הדלתות בבית, המסדרונות, המעלית וחדר המדרגות של הבניין ואת תא המטען של הרכב. כשאתם בוחנים עגלות, אל תשכחו למדוד את גודלן ורוחבן גם כשהן מקופלות, כדי שתצליחו לקפל אותן ולהכניסן לרכב, וכן להיכנס איתן לדלת הבניין והמעלית שלכם.

משקל העגלה

אחרי שבדקתם ווידאתם שהעגלה עוברת את כל הפתחים ומתקפלת בנוחות, אל תשכחו לבדוק את משקל העגלה כדי שיהיה לכם קל להתנייד, לקפל ולהרים אותה. באותה הזדמנות שאתם בוחנים את המשקל, אל תשכחו לבצע את "מבחן התיק", ולבדוק שהעגלה לא מתהפכת כשאתם תולים תיק החתלה על ידיות העגלה.

סביבת הישיבה/שכיבה

אמנם אנחנו רוצים עגלות שיהיו קלות וקטנות כמה שניתן, עדיין חשוב לשים לב שסביבת הישיבה והשכיבה של התינוקות בעגלה תהייה נוחה ומרווחת. בדקו את הזוויות אליהן אפשר לכוון את משטח השכיבה, את המרווח שיהיה לכל תינוק והאם גודל המושבים יספיק לכם גם כשהתינוקות יגדלו.

שטח אחסון/ מנגון קיפול/ אביזרים נלווים

עגלות תאומים מסורבלות מספיק, כדאי לבדוק שלפחות מנגנון הקיפול ברור ונוח לכם. כמו כן, בדקו איזה אביזרים נלווים ניתן להוסיף לעגלה. האם יש שטח לאחסון חפצים מתחת לסלי הישיבה? האם הידיות נוחות לאחיזה? האם צלון העגלה מכסה בצורה יעילה את התינוקות היושבים בה? האם הכיסויים ניתנים להסרה ולכיבוס?

כמו שראינו, יש פרמטרים רבים לבחירת עגלות לתאומים והמגוון הוא גדול. ולא משנה איזו עגלה תבחרו, העיקר שיהיה במזל טוב... כפול!