לטייל עם כל המשפחה: מסלולי טיול מומלצים עם עגלת תינוק

נכתב על ידי טל ויעל שקולניק, מנהלי קבוצת הפייסבוק טיולים עם מנשא/עגלה בארץ.

עונת האביב היא הזמן המושלם לצאת ולטייל בטבע – אחרי הגשמים, כשהכל ירוק והנחלים זורמים במלוא הדרם.

עם בוא חג החירות, מגיעה אלינו גם חופשת הפסח הארוכה ועלינו ההורים מוטלת האחריות של מציאת תעסוקה לזאטוטים. השילוב הנהדר של עונת האביב, סיום עונת הגשמים והחופש הארוך הביא אותנו לאגד עבור קהילת בייבי ג'וגר מספר מסלולים נוחים ונגישים לעגלות, כך שאין תירוצים - לכם רק נשאר לקחת עגלה, ולצאת לטייל.

מבצר אפולוניה

מבצר אפולוניה. צילום: יעל ש.

מבצר אפולוניה. צילום: יעל ש.

במרכז העיר הרצליה שוכן אתר ארכיאולוגי יפהפה ובו דרך עפר המקבילה לנוף ים התיכון, שמובילה למבצר. בדרך ישנם שולחנות פיקניק. האתר כמעט ואינו מוצל.

אגמון החולה

אגמון החולה. צילום: יעל ש.

אגמון החולה. צילום: יעל ש.

בעמק החולה, סמוך לקריית שמונה, נמצא מסלול מעגלי של 9 ק״מ. הדרך סלולה וקלה והכניסה ללא תשלום.

בגלל אורך המסלול ישנה אפשרות להשאיר את העגלה בכניסה ולשכור קלנועית בתשלום. כך ניתן לראות יותר בפחות זמן. ניתן גם לעצור בכרי הדשא הפזורים בדרך. במסלול ישנן שתי תצפיות משם אפשר לראות עופות מים, דגים ובעלי חיים שונים.

פארק נחל השופט

פארק נחל השופט. צילום: טל ש.

פארק נחל השופט. צילום: טל ש.

הפארק נמצא בקרבת עין חרשת, כשהכניסה היא מיקנעם המושבה. זהו מסלול מעגלי ומונגש שעובר על פני מעין קטן בסמוך לנחל השופט ונמצא בתוך צמחייה מרהיבה. לעתים יש הרגשה של הליכה ביערות אירופיים קסומים. הדרך ישרה, נוחה מאוד ומוצלת והכניסה חופשית.

פארק נשר, הגשרים התלויים

פארק נשר. צילום: רחל ר.

פארק נשר. צילום: רחל ר.

דרך העפר נוחה לעגלות. אמנם לא ניתן לעלות על הגשרים עם עגלה, אבל הפארק נמצא ביערות הכרמל בדרך מקסימה והכניסה ללא תשלום.

עין אפק

המסלול, שנמצא באזור הקריות, מונגש ומתאים לעגלות ועובר מעל מקורות נחל נעמן. מדובר בפנינת טבע עם המון חיות וצמחים, מוקפת במים והיסטוריה עשירה. לא מוצל שם אבל מאוד ירוק ונעים.

יער קולה

היער ממוקם באזור שוהם ובו מסלול קליל ונוח להליכה. ביער שרידים ארכיאולוגיים והיסטוריה רבה וביניהם פינות חמד רבות לפיקניק.

פארק לאומי רמת גן

הפארק הלאומי. צילום: יעל ש.

הפארק הלאומי. צילום: יעל ש.

בפארק מסלול מונגש שעובר מסביב לאגם גדול ובו חיים דגים, ברווזים וציפורי מים. יעמדו לרשותכם מדשאות רחבות ידיים, מקומות רבים לפיקניק וצל ברוב הפארק. במקום גן שעשועים גדול - אטרקציה נהדרת לילדים.

רמת הנדיב

רמת הנדיב ממוקמת בזכרון יעקב. בגנים המקיפים את אחוזת הקבר יש שבילים נוחים להליכה עם עגלה. זהו האזור המרכזי וממנו יוצאים מסלולי ההליכה. למעט המסלול לעין צור ולמנצור אל עקב שאינם מתאימים לעגלות, שאר המסלולים הינם דרכי עפר נוחים להליכה (לאחר הגשמים ייתכן שהדרכים תהיינה בוציות). מחוץ לגנים ישנן מדשאות רחבות וכן גן שעשועים גדול ומגוון.

מפל עיט

מפל עיט. צילום: יעל ש.

מפל עיט. צילום: יעל ש.

מפל עיט הוא תצפית על שני מפלים מרהיבים. המסלול קצר, מאוד נוח וקרוב לחנייה. חופשת הפסח היא הזמן המושלם לראות את המפלים מלאי המים לאחר הגשמים.

את המסלול אפשר ללכת הלוך וחזור או לחילופין להמשיך את המסלול המעגלי והקצר העובר בצמחייה נמוכה.

חג שמח!